Parkeerbalans bedrijventerrein De Run, Veldhoven

Een projectontwikkelaar op bedrijventerrein De Run in Veldhoven wilde uitbreiden. Voor de vergunningsaanvraag moest worden aangetoond dat de uitbreiding past binnen de parkeernormen en dat de parkeerdruk op het terrein beheersbaar blijft. Wij stelden de parkeerbalans op en maakten het plan vergunning-gereed.

OpdrachtgeverLamers Beheer
TypeProjectontwikkelaar
LocatieVeldhoven
Jaar2023
ExpertisesParkeren en ruimtelijke onderbouwing

De opgave

Bedrijventerrein De Run is een van de grote werklocaties in de regio Eindhoven. Een uitbreiding op dit terrein trekt extra personeel en bezoekers, en die hebben parkeergelegenheid nodig. De vraag was of de bestaande en geplande parkeercapaciteit toereikend is voor de toekomstige situatie, en of het plan daarmee haalbaar is in de vergunningsprocedure.

Onze aanpak

Wij berekenden de parkeerbehoefte van de uitbreiding aan de hand van de gemeentelijke parkeernormen en voerden een parkeerdrukonderzoek uit op het terrein. Daarbij keken wij naar de huidige bezettingsgraad van de parkeerplaatsen op verschillende momenten van de dag. Op basis van die gegevens stelden wij een parkeerbalans op voor zowel de huidige als de toekomstige situatie.

Het resultaat

De parkeerbalans toonde aan dat de uitbreiding past binnen de parkeernormen en dat er voldoende ruimte is voor de extra parkeervraag. Het plan was daarmee bestemmingsplan-gereed en kon door naar de vergunningsprocedure.

Van inzicht tot inrichting.

Heb je een vergelijkbaar vraagstuk? We beginnen graag met een goed gesprek.